Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. 11. 2009

Možná se jako spousta lidí potýkáte s tím, že objem popelnice neodpovídá vašim potřebám a zvláště v období zvýšené práce na zahradě se prostě nedostává místa. Řešení je poměrně jednoduché, nebolí a rozhodně má smysl: třídit odpad. Takže tedy :

směsné plasty (PET, PP, PS) patří do žlutých kontejnerů na plasty (POZOR - NEVHAZUJTE VÝROBKY Z PVC JAKO NAPŘ.NAFUKOVACÍ HRAČKY, DÁLE LINOLEA, KOBERCE, PLASTY Z ELEKTROTECHNIKY, AUTOMOBILOVÉ NÁRAZNÍKY APOD.! TYTO PLASTY DO TĚCHTO NÁDOB NEPATŘÍ!)..tedy PET láhve od nápojů, plastové fólie, tašky a sáčky, krabičky a kelímky, obaly od šamponů aj.

papír (papírové a lepenkové krabice, noviny, časopisy, knihy, reklamní letáky apod.) odkládejte do modrých kontejnerů - POUZE ČISTÉ A SUCHÉ! neni nutné odstraňovat kovové sponky

nápojové kartony (tetrapacky od mléka, džusů apod.) patří taktéž do modrých kontejnerů, ale ty musí být speciálně označeny oranžovou samolepkou s nápisem nápojové kartony

sklo sbíráme do kontejnerů bílých (jen čiré sklo) nebo zelených (barevné i čiré sklo). Vratné sklěnené nádoby vracíme do obchodů, kde je vykupují!

Bio- odpad (posečená tráva, spadané listí, slupky od ovoce a zeleniny mimo chemicky ošetřených citrusů, hnůj od domácích zvířat i s podestýlkou) patří do kompostéru. Odpady ze zahrady lze také bezplatně odevzdat v kompostárně místně příslušné vašemu bydlišti (informace podají na úřadě)

vybité baterie můžete vrátit v prodejnách elektro

prošlé léky můžete vrátit v lékárně

nebezpečný odpad patří do speciálních nádob. Případně jej můžete bezplatně odevzdat i u velkoobjemového kontejneru

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář