Jdi na obsah Jdi na menu
 


Druhá ruka

18. 4. 2013

Miluju je. Přiznám se. Již řadu let (ani nevím kolik, tak 8?) jsem pravidelnou návštěvnicí second - handů, od luxusnějších až po hrabárny. 

Ještě jste se neodhodlali do nich vstoupit? Myslíte si, že to tam bude špinavé, smradlavé, že se v hadrech budou přehrabovat bezdomovci? 

  • Opak je pravdou (budu mluvit o většině sekáčů). Nabízím pár důvodů a rad, jak si za málo peněz dopřát hodně hadříků :)
  • Oblečení obvykle visí na ramínkách, někde je roztříděné podle barev, jinde (častěji) je řazeno tématicky - sukně a šaty spolu, halenky a trička spolu, kalhoty zase jinde.... 
  • Oblečení je nositelné - jednak co se týče kvality provedení (dnes přibývá sekáčů, kde běžně naleznete oblečení značek H&M, Zara, Tchibo a dalších) a také střihu (ano, nečekají vás obvykle žádné hadříky vhodné leda tak pro vaši babičku).
  • Oblečení je navíc čisté (výjimky se samozřejmě najdou, ale těch je už dneska pomálu). Většina sekáčů oblečení čistí chemicky, ale nemusíte se bát, já sama jsem atopik a nikdy jsem neměla vyrážku ani když jsem oblečení z druhé ruky před nošením nevyprala.
  • Mnoho sekáčů má v nabídce i doplňky (kabelky, pásky) a obuv, někde vedou i koutek spodního prádla. Také nesmím zapomenout na textil, ve spoustě sekáčů si můžete koupit i domácí textil (ubrusy, povlečení, ubrousky, osušky...). 

A jak to celé funguje? 

Každý sekáč má svůj systém zásobování novým zbožím - tj. někde mají zboží denně nové (doplňují vždy část hadříků), obvyklejší je týdenní zásobování - tj. nové zboží mají obvykle v pondělky (ale někde také úterky či středy) a v tento den platí různé ceny (např. košile 80 Kč, svetry 60 Kč, trička 30 Kč apod.) a další dny je pak zboží zlevňováno globálně (tj. např. v úterý je vše za 40 Kč, ve středu  za 30 Kč apod.). 

Někde mají např. 6týdenní zásobování, kdy se kompletně obmění nabídka zboží a to je první týden nabízeno za ceny uvedené na zboží a další dny pak jsou slevy (např. 30% na vše apod.).

Oblíbeným koutkem sekáčů je hrabací koš, kde je všehochuť a kde jsou ceny ještě více lidové a spíš na domluvu. Můžete tam nalézt všechno možné od podprsenek, přes ubrusy, plavky, dětské oblečení nebo třeba punčochy. Společné mají jen to, že se jedná o drobné zboží, které se špatně věší nebo skládá. 

 

Tak na shledanou v sekáči! 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář