Jdi na obsah Jdi na menu
 


4. 11. 2009

Přírodní kosmetika jakožto taková bohužel nemá žádnou definici ani parametry. Proto je velmi obtížné vyznat se v této spleti přírodní kosmetiky a bio kosmetiky. Naštěstí existuje několik certifikátů, které zaručují přírodní původ, použití přírodních surovin a netestování na zvířatech. Informace o testování kosmetiky na zvířatech naleznete na: http://www.kralici.cz/pages.asp?f=kosmetika

Z certifikátů, které zaručují přírodní původ kosmetiky, se jedná například o český CPkBio, německý BDIH či francouzský ECOCERT.Jedině při označení výrobku certifikátem máte jistotu, že produkt neobsahuje žádné ropné produkty, syntetická barviva, syntetické vonné přísady a že není testován na zvířatech.Ze značek, jimž můžeme věřit, je to např. Saloos, Lavera, Weleda, Alverde, Santé Naturkosmetics, Alva, Logona, Tautropfen, KissMyFace a další. Většina z těchto značek je k dostání pouze přes internet, nebo ve specializovaných prodejnách. Nicméně kvalitní českou značku Saloos seženete u nás i v obchodech s bipotravinami, etno obchůdcích či v některých lékárnách. Weledu pak můžete koupit kromě internetu jen v lékárnách, Alverde je zase k dostání pouze v dm jako privátní značka tohoto řetězce.

Přírodní kosmetika je nedráždivá, vhodná i pro citlivou pleť. V nabídce je široká řada přípravků od péče o pleť a tělo pro ženy, přes výrobky pro děti, až po přípravky pro muže. K dostání jsou také speciální zubní pasty a další kosmetické výrobky každodenní spotřeby.V posledních letech se také můžeme častěji setkat i s přírodní dekorativní kosmetikou (Lavera, Logona, Alverde aj.).Obaly, do kterých jsou výrobky baleny, jsou recyklovatelé a v mnoha případech je to sklo (např. u některých výrobků značky Weleda). Cenové rozpětí je od několika desítek korun, po tisíce, podobně jako je tomu u běžné kosmetiky. Proto není důvod, aby si každý nemohl najít výrobek pro něj cenově přijatelný.

Co se týče účinků této kosmetiky, je nutno říct, že oproti klasické kosmetice nejsou výsledky zpravidla viditelné ihned, ale při pravidelném používání budete jistě překvapeni. Nelekejte se, pokud po aplikaci přírodních přípravků proti akné dojde k mírnému zarudnutí pokožky či zvýšení výskytu akné. Je to způsob, jak se pleť hloubkově zbavuje nečistot. Po nějaké době akné vymizí.

Důležité je upozornění pro alergiky: pokud víte, že jste alergičtí na některé druhy rostlin, vyhněte se jim i v kosmetice. Ve výjimečných případech mohou některé byliny obsažené v přírodní kosmetice působit jako alergeny.

 

Tipy na výrobu vlastních kosmetických přípravků bez chemie najdete v jiné rubrice

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář